Organizacja konferencji online – ważne wskazówki

Z czym mierzą się organizatorzy konferencji online?

Wczasy w których przystało nam funkcjonować są zdecydowanie wyjątkowe. Okoliczności w jakiej się znaleźliśmy Zmuszają nas do coraz to głębszego wdrażania się w najnowsze nowinki technologiczne. Teraz nawet rekrutujących się do pracy rozmowy kwalifikacyjne odbywają się online. Stres przed kamerką we własnym domu tak naprawdę jest tak samo duży jak byśmy mieli jechać osobiście na spotkanie. Bardzo często stres przed rozmową na wideo jest nawet większy niż byśmy musieli spotkać się z naszą rozmówcą w cztery oczy.

Dlaczego tak jest?

Otóż nie wszyscy z nas na co dzień obsługują internet i laptop na bardziej zaawansowanym poziomie niż tylko korzystanie z przeglądarki internetowej i tworzenie dokumentów. Nowa rzeczywistość zmusza nas, aby poznać nowe funkcje naszych komputerów. Jednak mimo to bardzo często nas coś zawodzi. Niedziałająca kamerka, niewyraźny obraz, przerywające połączenie wideo, zacinający się głos, rozłączanie się internetu, brak możliwości wyłączenia mikrofonu..

To i wiele innych problemów może nam się przytrafić. Jak sobie z nimi radzić? Nie ma uniwersalnej odpowiedzi na to pytanie. Każdy z nas musi wypracować sobie własny styl działania i rozszerzania zdolności pracy ze sprzętem elektronicznym. Najlepszym rozwiązaniem jest po prostu korzystać pomimo trudności z tych funkcji, które nam oferują laptopy i internet, a z biegiem czasu stanie się to łatwe i pozwoli nam zdobyć jeszcze więcej umiejętności komunikacji online.